Nasze przedszkole włączyło się w ogólnokrajowy projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Dzieci wybrały grupową maskotkę, która odbywa wędrówkę po ich domach, słuchając pięknych bajek i opowieści na dobranoc. Dzieci opiekują się Brunem, wykonują dla niego rysunek i muszą pamiętać o przyniesieniu go na następny dzień co pozwala im się uczyć samodzielności i odpowiedzialności nie tylko za siebie ale również za innych.

M. Machaj https://www.mac.pl/uploads/media/default/0001/11/01221e1a4eafa8e8eb7315554c87e84edc9b19d3.jpeg

1.Celem głównym projektujest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

2.Cele szczegółowe:

a)zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom -uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,

b)tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,

c)wprowadzenie dziecka w świat literatury

d)budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,

e)przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,

f)kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego,

g)rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,

h)rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,

i)kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,

j)włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,

k)promocja przedszkola, l)rozwijanie współpracy między nauczycielami.