Spotkanie z Panią Justyną Bednarz - fryzjerką

Wizyta fryzjerki – Pani Justyny Bednarz w naszym Przedszkolu

13 maja 2019 roku o godzinie 11.00 rozpoczęło się spotkanie fryzjerki z naszymi przedszkolakami w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Najpierw odbyło się spotkanie z maluchami, a później ze starszakami. Najmłodszym dzieciom Pani Justyna przeczytała  „Kopciuszka", a starszakom „Piękną
i Bestię”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały baśni, choć niektórym były już znane.
       Potem Pani Justyna powiedziała przedszkolakom, że pracuje w salonie fryzjerskim i opowiedziała im  o zawodzie fryzjerki, pokazując przyniesione ze sobą rekwizyty: szczotkę, prostownicę i suszarkę. Kiedy zaproponowała dzieciom robienie fryzur, to od razu ustawiła się do niej duża kolejka chętnych, zwłaszcza dziewczynek. Pani Justyna cierpliwie czesała swoje małe „klientki” według życzeń, a chłopców zaczesywała szczotką na bok. Dominowały warkocze i koki. Dzieci na pewno długo będą wspominać to wyjątkowe spotkanie, zwłaszcza te, które zostały pięknie uczesane przez zaproszonego Gościa. Na zakończenie przedszkolaki tradycyjnie wręczyły Pani Justynie pamiątkowe podziękowanie.

M. Machaj, M. Paś