Strona głowna  /  Aktualności  /  Groszki, Słoneczka i Misie w kinie "Śnieżka" w Rabce-Zdroju
Groszki, Słoneczka i Misie w kinie "Śnieżka" w Rabce-Zdroju
data dodania: 2019-06-19 11:36:34

Dnia 14 czerwca 2019 r.  grupy przedszkolne „Groszki”, „Słoneczka” i „Misie” wybrały się na wycieczkę do kina Śnieżka w Rabce Zdroju. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. „MANU, BĄDŹ SOBĄ! Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo
w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival. Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Wyjazdy takie dają  możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Kształtują wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Dzieci miały możliwość integracji i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Poznały nowe miejsce
z zakresu kultury w regionie - kino Śnieżka. Wycieczka ta to nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie udaliśmy się na krótki spacer po parku zdrojowym gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na przystanek, na którym czekał już na nas autobus.  Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki, który zrobiły na przedszkolakach ogromne wrażenie. Wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.