Strona głowna  /  Aktualności  /  Wymiana pocztówkowa 2019/2020 - grupa
Wymiana pocztówkowa 2019/2020 - grupa
data dodania: 2019-10-01 10:07:32

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek czy listów powoli odchodzi w niepamięć. Łatwiej i taniej napisać maila, SMS, porozmawiać na czacie albo wysłać wiadomość na portalu społecznościowym. Często zapominamy o tym jak wiele daje pisanie listów, które nie tylko ćwiczy wyobraźnię i cierpliwość ale także rozwija kreatywność. Listy, są także czymś trwałym ,mogącym stać się wspaniałą pamiątką na długie lata. Czytanie ich jest magicznym momentem dla odbiorców. Jest to też odskocznia od zbyt prostych form dzisiejszego komunikowania się i może dać wiele radości dzieciom.

Gminne Przedszkole Samorządowe gr. “Żabki” bierze udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całej Polski, której celem jest zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oraz promowanie regionu w którym żyjemy.

Na dzień dzisiejszy, wysłaliśmy 10 pocztówek do przedszkoli z różnych województw i czekamy z niecierpliwością na odpowiedź i pozdrowienia.

Na przyziemiu utworzymy gazetkę z mapą Polski i naszymi pocztówkami :)