#Szkoła pamięta w Podwilku i Orawce

W ostatnich dniach października przedszkolaki z naszych oddziałów wzięły udział w akcji „Szkoła pamięta” której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W dniu 24.10.2019 r. grupy „Rybki” i „Pszczółki” podczas spaceru odwiedziły kapliczkę Św. Anny. Przy okazji tego spaceru dzieci zapoznały się z historią szlaku solnego. Natomiast w dniu 25.10.2019 r. przedszkolaki z grupy „Misie” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2 w Podwilku noszącą imię Ks. Jana Góralika. Przedszkolaki obejrzały gazetkę dedykowaną patronowi, sztandar szkoły oraz poznały krótką historię życia Księdza związanego z historią Podwilka. W akcji wzięły także udział „Skrzaty” z Orawki, które w dniu 25.10.2019 r. zapaliły znicze na grobie lotników, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej. Do obejrzenia zdjęć z udziału w akcji zapraszamy do galerii.