Strona głowna  /  Aktualności  /  Innowacja pedagogiczna "Przedszkolak widzem i aktorem"
Innowacja pedagogiczna "Przedszkolak widzem i aktorem"
data dodania: 2019-12-04 10:09:02

Spektakl pt. „Bal w pokoiku lal” przygotowany dla przedszkolaków przez dzieci
6- letnie z grupy „Słoneczka” w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolak widzem i aktorem”

22 listopada sala „Słoneczek” zamieniła się w prawdziwy teatr. Scenografia w sali przedstawiała pokój lalek, w którym znajdowały się różne zabawki. Wcześniej przygotowany przez dzieci afisz informował o spektaklu oraz możliwości nabycia biletów, które sześciolatki same wycinały oraz wręczały przedszkolakom przy wejściu na spektakl. Dzieci profesjonalnie wcieliły się w role; pajacyków, lalek i misiów czekających na bal, który miał się odbyć w pokoju lalek. Niestety wszystko opóźniało się z uwagi na „mały rozumek misia”, który zapomniał o balu i poszedł spać. Po wielu trudnościach
i rozmowach miś przeprosił wszystkich i zaplanowany bal się odbył. Spektakl zawierał treści słowno- muzyczne i taneczne, rozwijając w ten sposób umiejętności teatralne dzieci oraz był doskonałą zabawą w teatr. Swoją obecnością zaszczyciły nas także Panie Dyrektor, które symbolicznie zapłaciły za bilety. Kupiliśmy za to cukierki dla „małych” aktorów. Mamy nadzieję, że przedszkolakom podobał się nasz pomysł.

Zapraszamy do galerii ?

Małgorzata Paś