Międzynarodowy miesiąc AAC

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC AAC

"To, że nie potrafię mówić, to nie znaczy,

że nie mam nic do powiedzenia"

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc AAC (czyli alternatywnych i wspomagających sposobów porozumiewania się), który ma na celu zwrócenie uwagi na tę grupę osób, które nie mogą sie porozumiewać werbalnie, ale maja coś do powiedzenia i trzeba im w tym pomóc poprzez różnego rodzaju komunikację alternatywną i wspomagającą.

W ramach obchodów Miesiąca AAC dzieci z grup Biedronki, Misie i Żabki wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym AAC pt. "Komunikacja bez barier" organizowanym przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Lublinie.

Ponadto w każdej grupie 6-latków odbyły sie pogadanki, które miały na celu wzbudzenie u dzieci poczucia empati dla osób z problemami w porozumiewaniu się.

Zdjęcia prac wyświetlą się po naciśnięciu tekstu "czytaj więcej".