Strona głowna  /  Aktualności  /  Dzieci w Podwilku wiedzą jak dbać o zwierzęta
Dzieci w Podwilku wiedzą jak dbać o zwierzęta
data dodania: 2021-02-05 12:21:47

Od 25.01 do 29.01.2021 r. Smerfy podjęły bardzo ważny temat, a mianowicie "Jak pomagać zwierzętom zimą". Za pomocą narzędzi multimedialnych poznały pracę leśnika, dowiedziały w jaki sposób pomaga zwierzętom i ptaszkom, poznały również nazwy zwierząt leśnych oglądając bajkę edukacyjną na ten temat. Smerfy wykonały przepiękne prace plastyczne i prace przestrzenne pt "karmniki". Miały też okazję przekonać się, co oznacza powiedzenie "Lekki jak piórko". Pod koniec tygodnia odbyły się zajęcia umuzykalniające, dzieci wystukiwały rytm na bębenku. Teraz już każdy Smerf i Smerfetka wiedzą, że żadne zwierzątko nie może być głodne zimą :) Także dzieci z grupy Misie dowiedziały się w jaki sposób mogą pomagać zwierzętom w tym trudnym dla nich okresie, jakim jest zima. Za oknem naszej sali umieściliśmy karmnik i teraz możemy obserwować przylatujące do niego ptaki. Poza zajęciami w sali korzystaliśmy także z uroków zimy podczas spacerów i zabawy na śniegu.