Strona głowna  /  Aktualności  /  Mali matematycy
Mali matematycy
data dodania: 2021-03-05 13:49:55

W minionym tygodniu Misie ćwiczyły swoje zdolności matematyczne. Było przeliczanie, porównywanie, klasyfikowanie, segregowanie, szeregowanie, układanie rytmów itd. Poznaliśmy cyferkę 2 i utrwaliliśmy znajomość figur geometrycznych, z których następnie powstały piękne prace plastyczne. W tym tygodniu korzystaliśmy także z wspaniałej pogody podczas licznych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

Także Smerfy zamieniły się w małych matematyków. W tym tygodniu dzieci zajęły się mierzeniem i ważeniem: poznały różne rodzaje wag oraz przyrządy do mierzenia. Co ciekawe, wszystkie dzieci, w odróżnieniu do niektórych dorosłych, bardzo chętnie stawały na wadze łazienkowej. Z zaangażowaniem ważyły i mierzyły przedszkolne zabawki. Na zakończenie zajęć przygotowały piękne prace plastyczne – wagi. Poza zabawami w sali korzystaliśmy, także z uroków przedwiośnia urządzając spacery.