POWITANIE WIOSNY

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas Wiosna

z dalekiej podróży. Witały ją wszystkie polne kwiatki,

witały ją także Biedronki, Misie i Żabki.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki oraz wiersze o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w przygotowaniu  dekoracji do sali, w przygotowywaniu opasek w których prezentowały się podczas uroczystości.

W poniedziałek 22 marca wszystkie dzieci z zerówek świętowały Dzień Wiosny. W tym dniu dominował u nas kolor zielony. Dzieci ubrane w wiosenne opaski z niecierpliwością oczekiwały na występ. Uroczyste powitanie rozpoczęły dzieci z grupy Biedronki z przedstawieniem pt. „Wiosenna opowieść”. Dzieci przebrane za bociany, żabki, biedronki i motylki, tańcem, wierszem i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Spektakl bardzo podobał się dziecięcej publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. Było też wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej.

Jesteśmy pewni, że dzięki staraniom naszych zerówek wiosna zawita do nas na dobre.

Zapraszamy do galerii:)