Strona głowna  /  Aktualności  /  SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG

„SZURU – BURU SZCZOTKA PASTA

SZURU – BURU SPRAWA JASNA

SZURU – BURU RAZ PO RAZ

I JUŻ CZYSTE ZĄBKI MASZ!”

29.09.2017r. (tj.piątek) dzieci z grupy „Groszki” udały się do gabinetu stomatologicznego. Pani Małgorzata Woszczek przyjęła Przedszkolaki bardzo ciepło. Zwróciła uwagę na konieczność dbania o zęby i stosowania zdrowej diety (bogatej w pokarmy twarde wymagające gryzienia i żucia). Dzieci oglądały model zęba i poznały jego budowę. Pani Dentystka zapoznała Groszki ze sprzętem medycznym znajdującym się w gabinecie. Dzieci przyglądały się czynnościom lekarza i zadawały pytania.

W podziękowaniu za interesującą pogadankę oraz za sprawowanie od zeszłego roku HONOROWEGO PATRONATU NAD AKCJĄ „GROSZEK DBA O KAŻDY SWÓJ ZĄBEK” Pani Gosia otrzymała od dzieci Krokodylka Szczotkusia do swego gabinetu. Groszki zobowiązały się przed Panią Dentystką do kontynuowania mycia ząbków w przedszkolu. W tym ważnym zadaniu mają Groszkom przypominać naklejki od Pani Stomatolog.

Wych.Katarzyna Żurek