PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach współpracy z biblioteką szkolną oraz Kółkiem Bibliotecznym działającymi w Szkole Podstawowej nr 1 w Jabłonce dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły bibliotekę i czytelnię w Szkole Podstawowej nr 1 w Jabłonce, zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki i czytelni oraz licznymi pozycjami książkowymi adresowanymi do najmłodszych dzieci.

Ponadto 17 października przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" i "Żabki" wzięły udział w Bajkowym Maratonie Czytania, który prowadzili członkowie Kółka Bibliotecznego pod opieką pań bibliotekarek . Dzieci wysłuchały bajki "Kubuś Puchatek" czytanej przez starszych kolegów i koleżanki ze szkoły.