,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi''

Jan Paweł II

Grupa „Biedronki”, „Misie” i „Żabki”  zgodziła się na udział w Małym Wolontariacie, który rozwija u dzieci poczucie empatii
i wrażliwości na potrzeby innych, kształtuje właściwe postawy społeczne, uczy bezinteresownej pomocy, wyrabia potrzebę odpowiedzialności za siebie i za innych.

Wszystkie chętne dzieci obowiązuje też Kodeks Małego Wolontariusza.

Okazało się, że tylko takich mamy małych Wolontariuszy w swojej placówce !!!

Dzieci bardzo chętnie pomagają :)

Cały rok w naszym przedszkolu będziemy prowadzić różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących. Pragniemy przekazywać dzieciom tę prawdę, że uśmiech drugiego człowieka i satysfakcja z ofiarowania komuś pomocnej dłoni jest największym podziękowaniem i nagrodą za wykonaną pracę.

W naszym przedszkolu działa on już "od zawsze". Nasi wolontariusze – dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola oraz nasi przyjaciele - chętnie dzielą się z innymi swoim czasem i bezinteresownie pomagają tym, którzy potrzebują naszego wsparcia.

WSZYSTKIM NASZYM – MAŁYM I DUŻYM WOLONTARIUSZOM – DZIĘKUJEMY ZA OTWARTE SERCA NA POTRZEBY INNYCH LUDZI, KTÓRZY CZEKAJĄ NA NASZĄ POMOC.

ZACHĘCAMY DO WŁĄCZANIA SIĘ W NASZE AKCJE :

•  Akcja całoroczna : nakrętki dla  Lenki
  •  „Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych” nasze Przedszkole dołączyło do 4. edycji akcji charytatywnej

Zbiórka trwa do końca listopada.

Pudła na zbiórkę rzeczy wykonały dzieci z zerówki i dzieci z grupy „Smerfy” oraz „ Iskierki” :)

Na bieżąco będziemy informować o innych akcjach :)

Zapraszamy do galerii :)