II Edycja ,,Niebieskich Igrzysk" w naszym przedszkolu
Kwiecień- to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęcamy tematyce związanej z autyzmem. Nasze przedszkole po raz drugi przystąpiło do ogólnopolskiej akcji ,, Niebieskie Igrzyska”, które są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.
,,Niebeskie Igrzyska” to wydarzenie mające charakter edukacyjny i sportowy. Ogólnopolska akcja ma również na celu zwiększyć świadomość na temat autyzmu pod przewodnictwem IWRD- Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka.
2 kwietnia nasze przedszkolaki ubrane na niebiesko uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach ,,Poznaję i rozumiem różnorodność” organizowanych w ramach ,,Niebieskich Igrzysk”. W czasie zajęć rozmawialiśmy o różnorodności, o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy. Ćwiczyliśmy wzajemną pomoc w zadaniach wymagających wsparcia drugiej osoby i wspólnie budowaliśmy z klocków, ucząc się, że różnice czynią świat ciekawszym.
Warsztaty miały na celu uzmysłowienie dzieciom jak ważna jest pomoc sobie nawzajem w codziennym życiu.
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
To była nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim cenna lekcja akceptacji i wrażliwości na potrzeby innych.
Zapraszamy do galerii: https://przedszkolejablonka.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=494