Wizyta krawcowej Pani Wiolety Kozak

Wizyta krawcowej – Pani Wiolety Kozak w naszym Przedszkolu

30 kwietnia 2019 roku o godzinie 11.00 rozpoczęło się spotkanie krawcowej z naszymi przedszkolakami w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Najpierw odbyło się spotkanie z maluchami, a później ze starszakami.
Pani Wiola przeczytała w obydwu grupach znaną baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Nowe szaty cesarza", która bardzo podobała się dzieciom. Następnie opowiedziała im  o zawodzie krawcowej pokazując przyniesione ze sobą drobiazgi, bez których krawcowa nie może się obejść: nożyce,  metr krawiecki, nici, różne materiały, igły itp. Nie ma wątpliwości, że najważniejszą rolę odegrała jednak przyniesiona do przedszkola maszyna do szycia, na której uszyła spódniczkę dla lalki i poduszeczkę. Na zakończenie spotkania Pani Wiola zaprezentowała jeszcze dzieciom zabawkową maszynę do szycia, przy której od razu ustawiła się kolejka przyszłych krawcowych i krawców. Dzieci chętnie próbowały jak to się szyje na maszynie, a później wręczyły Pani Wioli pamiątkowe podziękowanie. To było wyjątkowo ciekawe spotkanie i przebiegało w miłej atmosferze.

M. Machaj, M. Paś