Zajęcia z Panami Policjantami

"Policjant"
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

/Cz. Janczarski/

W dniu 09.10.2019 r. do naszego przedszkola przybyli panowie policjanci z  Komisariatu Policji w Jabłonce. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.  Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dziękujemy panom policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.