WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO TEATRU LALEK

4 października 2019 roku starszaki z grupy „Słoneczka” i „Krasnoludki” były w Teatrze Lalek „RABCIO” w Rabce-Zdroju na spektaklu pt. „PCHŁA SZACHRAJKA”. To jedna z najbardziej znanych, napisanych wierszem przez Jana Brzechwę bajek dla dzieci. Opowiada o błyskotliwej, szalonej i pełnej elegancji bohaterce, która wykorzystuje słabości otoczenia i steruje innymi ludźmi. Jest zaradna, ale często też złośliwa. Dzieci poznały Szachrajkę, jako wspomnienie dwójki przyjaciół, którzy ze starych fotografii ułożyli opowieść o szalonej Pchle. Przedszkolaki doskonale bawiły się  podczas spektaklu, reagując śmiechem na humor zawarty przez Brzechwę podczas pokazywania ludzkich wad. Ostatecznie Pchła musiała oczywiście zapłacić za swoje wybryki, a na końcu zmieniła się w przykładną i godną naśladowania postać. Myślę, że dzieci zapamiętały wiele mądrych rad, no i przede wszystkim miały okazję być w TEATRZE LALEK.

M. Paś