Dzień Tolerancji

Grupa „Żabki”, „Misie” i „Biedronki” 16 listopada obchodziły Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Nasze spotkanie rozpoczęło się od zabawy „Iskierka przyjaźni”, natomiast hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „Popatrz, jacy jesteśmy różni, ale tak samo ważni”.  Rozmawialiśmy na temat odmienności, pozytywnych i negatywnych postaw oraz uczuć. Wytłumaczyliśmy sobie trudne pojęcia charakteryzujące tolerancję. Wysłuchaliśmy bajki „Smok Jaś – szuka przyjaciela”.

Był to dzień, w którym grupy, przypomniały sobie również zasady kodeksu przedszkolaka i kodeksu małego wolontariusza, po to, aby kształtować właściwe postawy w grupie.
Promocja tolerancji miała na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacji odmienności innych, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

Powstała piękna gazetka z naszymi postaciami, zapraszamy do galerii :)