Strona głowna  /  Aktualności  /  Mali muzykanci z Podwilka
Mali muzykanci z Podwilka
data dodania: 2021-03-22 09:14:13

Smerfy w zeszłym tygodniu poznały różne instrumenty muzyczne, wiedzą kto to jest muzyk i dyrygent, miały również okazję grać na instrumentach muzycznych, ale też wykonać swój własny instrument, a mianowicie grzechotkę :) Smerfy dzielnie ćwiczyły sprawność manualną wycinając nożyczkami, oraz malując farbami przepiękne bębenki.

Rybki weszły w świat muzyki. Poznały dźwięki ciężkie i lekkie, śpiewały i grały na instrumentach.Dzieci opowiadały o swich ulubionych wykonawcach muzycznych, poznaliśmy pięciolinie i gamę C- dur , najsłynniejszego polskiego kompozytora, a  później malowaliśmy nastrój do muzyki Fryderyka Chopina .

Ostatnie tygodnie dla „Misiów” to spotkanie przede wszystkim ze sztuką. Mieliśmy okazję sporo tańczyć, śpiewać, słuchać różnych rodzajów muzyki, grać na instrumentach a nawet występować indywidualnie przed resztą grupy śpiewając swoje ulubione piosenki. Zorganizowaliśmy także teatr kukiełkowy, w którym nasze panie zaprezentowały nam bajkę „Jaś i Małgosia”, a następnie sami mogliśmy spróbować swoich sił w roli aktorów. Poznaliśmy także kolejne cyfry. Podczas ostatnich dni przerobiliśmy tematy dotyczące m. in uczciwości, odpowiedzialności i odwagi z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Poznaliśmy także ranking książkowych hitów przedszkolaków oraz ich rodziców w ramach akcji „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Wzięliśmy także udział w konkursie plastycznym „Miś Velvetuś i cztery pory roku z higieną”, na który wspólnie przygotowaliśmy piękną pracę.